Wycieczka do muzeum w Liverpool 2013

Zabawa karnawałowa 2013

Andrzejki 2013

Drodzy Rodzice,

jako kadra, będąc w większości sami rodzicami, wiemy, jak ważne jest zadbanie o przyszłość dzieci. Nie wiemy, jak potoczą się ich losy w przyszłości, gdzie zapragną stworzyć dom. Wiemy jednak, że chcemy im dać to, co najlepsze i to co możliwe. Jesteśmy głęboko przekonani, że poznanie języka i historii  kraju rodziców, poszerzy ich horyzonty i zwiększy szanse dokonywania dobrych wyborów w  przyszłości!

Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych im Jana Pawła II w Lancaster powstała w 2005, by służyć coraz liczniej przybywającej w te okolice Polonii. Siedzibą szkoły od momentu jej powstania jest Polskie Centrum znajdujące się przy Parafii Matki Bożej Królowej Polski przy Nelson Street. Zajęcia odbywają się w soboty w godzinach od 10.00 do 13.00.

Najważniejszym zadaniem szkoły jest nauka języka polskiego, który tak łatwo może być zapomniany przez polskie dzieci, które edukację swoją zdobywają na emigracji. Ponadto szkoła szerzy wiedzę na temat polskiej kultury i literatury, obyczajów oraz tradycji. Jest miejscem dla wszystkich polskich dzieci, które chcą podtrzymać swój polski rodowód – bez względu na to, gdzie się urodziły. Szkoła daje dzieciom szansę stałego kontaktu i nawiązania przyjaźni z polskimi rówieśnikami, budzi zrozumienie dla polskiej historii i wyrabia patriotyczne postawy dumy ze swoich korzeni. Uczniowie wspólnie obchodzą święta narodowe - np. Dzień Niepodległości i kultywują polskie tradycje – Andrzejki czy Jasełka, razem uczą się, bawią i jeżdżą na wycieczki. To taka nasza mała Polska.